Nicio victorie pentru Exe în Purple Rain

Ce Film Să Vezi?

Eroii din rugby din Exeter au căzut la obstacolul din semifinală aseară, când au cedat în fața unei echipe din Durham, care acum așteaptă cu nerăbdare a treia finală a campionatului BUCS în trei ani.

Meciul greu luptat dintre cele două puteri din rugby s-a încheiat cu 36-20 cu Durham pe un teren sumbru și ploios din Durham City Ground.

City Mill spera la ceva mai mult de la fotograf

Asta înseamnă că băieții în violet vor merge la Twickenham în două săptămâni în căutarea de a câștiga campionatul BUCS de rugby pentru a doua oară în trei ani.

Primul XV al lui Exeter a călătorit la Durham cu entuziasm după ce i-a învins pe vechii dușmani Loughborough cu 50-31 acasă miercurea trecută.

Dar lucrurile nu au început bine pentru băieții noștri, deoarece au primit o încercare în patru minute de la începutul meciului. O a doua încercare două minute mai târziu ia pus pe Exeter cu 14-0 înainte să fi avut timp să-și tragă sufletul.

În afară de un singur penalty, au trecut 30 de minute de joc înainte ca Exeter să pună puncte semnificative pe tablă, iar pauză a venit cu scorul de 31-10.

Exeter s-a adunat după ce la pauză a luat conducerea Durham, în timp ce ambele părți au văzut bărbații păcătuiți. Fraser Bashford, numărul 8 din Exeter, a făcut o încercare în timp ce s-a prăbușit de mai mulți tackleri din Durham pentru a marca sub stâlpi. Fundașul integral Ali Chrisholm a pus mai multe puncte pe tablă prin cizma sa magică.

Totuși, nu a fost suficient, deoarece Durham a rezistat în ultimele zece minute tensionate. În ciuda eforturilor lui Exeter, echipa gazdă a reușit să oprească jocul punându-și căpitanul pentru o ultimă încercare.

Durham va juca acum Cardiff Met în finala acasă de rugby.